
OsloMet tar avstand fra hat og ekstremisme
OsloMet har støttetjenester for studenter og ansatte som har behov for å snakke med noen etter drapet på Tamima Nibras Juhar.
– Vi er preget av den tragiske hendelsen der Tamima Nibras Juhar ble drept mens hun gjorde en viktig jobb for barn og unge i samfunnet vårt, sier OsloMet-rektor Christen Krogh.
– Våre tanker går til hennes familie, venner, medstudenter og ansatte på MF vitenskapelig høyskole der hun var student, sier Krogh.
– OsloMet står opp for verdiene respekt, trygghet og likeverd, og vi tar avstand fra hat og ekstremisme i alle former, sier han.
Støttetjenester for studenter
OsloMet har tilbud om flere støttetjenester, blant annet samtaler med studentprest Siri M. Magnusen.
– Det er naturlig at studenter kan oppleve uro som følge av denne hendelsen, og har behov for noen å snakke med, sier Magnusen.
– Jeg har et åpent samtaletilbud uavhengig av bakgrunn, og tar gjerne en prat. Jeg har taushetsplikt og jeg har tid. Ta kontakt på studentprest@oslomet.no, sier hun.
Se oversikt over alle støttetjenester for studenter (student.oslomet.no).
Informasjon om sikkerhet og uønskede hendelser: www.sikresiden.no.
Støttetjenester for ansatte
Ansatte kan snakke med nærmeste leder ved behov. Bedriftshelsetjenesten har også tilbud om samtaler. Hver ansatt har mulighet til å få inntil tre samtaler.
Send e-post direkte til kundesenter@avonova.no for å få tildelt tid.
I e-posten skal det komme frem:
- bestillingsnummer 538716
- ansattes navn, telefon og fødselsdato