OsloMetDoc er nå OsloMet RISE

Nyhetportlet

Gruppebilde av styret i RISE.

Her er styret i RISE samlet. Fra venstre: Stefan Brenner, Sarjo Kuyateh, Petronelle Karoline Gaarder Herbern, Bineeth Kuriakose, Ragna Hovig Ødegaardshaugen og Ebrahim Ghorbani. Foto: Marit Christiansen/OsloMet

OsloMetDoc er nå OsloMet RISE

OsloMetDoc har nå offisielt skiftet navn til OsloMet RISE – Researchers in Short-term Engagement.

Den offisielle interesseorganisasjonen representerer ph.d.-kandidater, postdoktorer og andre forskere i midlertidige vitenskapelige stillinger ved OsloMet.

Alle ph.d.-kandidater og postdoktorer ved OsloMet er automatisk medlem. Andre forskere i midlertidige vitenskapelige stillinger ved OsloMet kan søke om medlemskap.

Styrke vilkårene

- Vi mener at sterke forskningsmiljøer avhenger av forskere som er trygge, støttet og engasjerte. Vårt oppdrag er å styrke de faglige, strukturelle og sosiale vilkårene for forskere i midlertidige stillinger, sier Ebrahim Ghorbani i RISE.

RISE har representanter i sentrale utvalg, nettverk og arbeidsgrupper, gir innspill til tematikk som påvirker ph.d.-kandidater og postdoktorer, løfter frem utfordringer knyttet til ansettelse og inviterer til faglige og sosiale arrangementer.

Les mer på nettsidene til RISE (uni.oslomet.no). Nettsiden er på engelsk.

Kontakt