Målgruppe
Hovedmålgruppen for dette kurset er ansatte i forsknings- og undervisningsstilling ved OsloMet som har et annet førstespråk enn norsk. Dersom det er ledige plasser på kurset, vil det også være mulig for ansattes partnere å delta. A2-kurset er for basisbrukere som allerede kan litt norsk. Kurset bygger på norskkurset A1.
Om kurset
Kurset fokuserer på grunnleggende norsk, muntlig og skriftlig, og er tematisk knyttet til arbeidsdagen som akademiker ved OsloMet. Kunnskap om det norske samfunnet vil også bli vektlagt. Lærer gir informasjon om hvilken tekstbok som brukes på kurset.
Kursdatoer
Undervisningen vil foregå på mandager fra klokka 10.30 til 12.15, og onsdager fra klokka 12.30 til 14.15. Første kursdag er mandag 15. september 2025. Rom offentliggjøres seinere. Noen onsdager vil det i tillegg gis undervisning fra klokka 14.30 til 15.30, for alle språknivåene. Der vil vi synge noen norske sanger, og ta for oss noen generelle, felles, språklige utfordringer.
Læringsmål
A2 er beregnet på de som har fullført og fått godkjent A1-kurs, eller har tilegnet seg tilsvarende ferdigheter på andre måter. Målene er norsk språk, skriftlig og muntlig, på A2-nivå. Kurset følger Europarådets nivåskala for språk (coe.int).
Kursholder
Lillian Vikmoen
Frist
Frist for påmelding er 20. august 2025.