Marianne Stenerud satte stemningen med et tre på scenen da hun fortalte eventyr for barnehagebarna som besøkte OsloMet. Foto: Hilde Marian Kringeland, OsloMet.

Eventyrlig fortellerfest
Asbjørnsen og Moe – minutt for minutt: Forrige ukes begivenhet ved OsloMet skapte stor begeistring.
OsloMets videreutdanning i muntlig fortellerkunst feirer i år 30-årsjubileum. Som en del av markeringen dro alumniforeningen "Fortellerne" i gang et eventyrprosjekt hvor hele samlingen av Asbjørnsen og Moe-eventyr ble fortalt over tre dager, minutt for minutt.
Gjennom tre dager fikk tilhørerne høre historier om Kvitebjørn kong Valemon, Smørbukk, og tusser, troll og prinsesser som får halve kongeriket.
Les mer om fortellermaratonet på oslomet.no
Torgrim Mellum Stene var en av de engasjerte fortellerne. Foto: Hilde Marian Kringeland, OsloMet.
Mediedekning
Det var ikke bare barnehagebarna og skoleelevene som var spesielt invitert til egne fortellerstunder som satt stor pris på eventyrmaratonet. Det voksne publikumet var også begeistret, inkludert NRK Ukeslutts reporter.
Hør reportasjen her (radio.nrk.no):
NRK nyhetsmorgen sendte også fra fortellermaratonet. Hør innslaget 21:00 minutter ut i sendingen (radio.nrk.no)