Webinar: Introduksjon til norsk arbeidskultur

Hendelseskalender

Webinar: Introduksjon til norsk arbeidskultur

Dette nettbaserte kurset er tilgjengelig hvor som helst i verden og er laget for internasjonale universitetsansatte og deres partnere. Vi tar for oss det viktigste om arbeidslivet i Norge, med konkrete råd og praktiske eksempler som gjør deg bedre rustet og tryggere i jobbhverdagen. Kurset varer i 1,5 time og avsluttes med en spørsmålsrunde.

Dato/Tid

Sted

Microsoft Teams

Kurset vil dekke følgende temaer:

  • Hilsningsritualer, punktlighet og arbeidsplassens etikette
  • Hierarkiske strukturer og graden av “flat” organisasjonskultur i Norge
  • Ledelsesstiler: hva ledere forventer av medarbeidere, og hva medarbeidere kan forvente av ledelsen
  • Kommunikasjonsformer: direktehet, diplomati og tilbakemeldingskultur
  • Balanse mellom arbeid og privatliv: arbeidstider, lunsjtradisjoner, sykefravær, ferieordninger og fagforeningenes rolle

Webinaret vil bli ledet av Lorelou Desjardins. Hun er opprinnelig fra Frankrike og har tidligere bodd i seks land, inkludert Indonesia, Filippinene, Danmark og Storbritannia, før hun bosatte seg i Norge. Lorelou er utdannet jurist, forfatter av to bestselgende bøker om norsk kultur, og fast spaltist i flere norske aviser. Gjennom sitt selskap, A Frog in the Fjord, tilbyr hun kurs og foredrag om norsk arbeidskultur, og bistår internasjonale team med å lykkes i Norge.

Kontaktperson